| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci e fata asta. E cu mine in clasa (nu comunic mai deloc cu ea, eu până acum credeam că nu o plac, dar mi-a înmuiat inima zilele astea) dar în ultimele săptămâni chiar am comunicat (la niste proiecte de făcut pentru școală) când facem acele proiecte eu sunt glumeț, o fac să râdă, vb, ne amuzam. Când mă uit în ochii ei văd cum sclipesc, simt că suntem făcuți unul pentru celălalt deoarece are cam 65% din personalitatea mea. Dar nu știu cum să îi zic că o plac, ce o sa zică ceilalati? Ce o sa zică ea? Îmi e frica ca sentimentul sa nu fie reciproc sad

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să te intereseze ce zic alții, dacă îți place de ea spune-i ce simți.

| Furnicuta000 a răspuns:

Simplu. Nu ii spune. O faci sa se simta prost si poate te mai faci si de ras. Daca o placi stai mai mult pe langa ea, vorbeste cu ea, glumeste cu ea, ofera-te sa o conduci acasa, invit-o undeva gen "ai vazut ce film a aparut, vrei sa mergem sa il vedem?", tine-o de mana, imbratiseaz-o si chestii din astea. O sa isi dea ea singura seama ca o placi. Nu fi fraier sa te duci la ea si sa ii spui "te plac". Nu ai nicio sansa asa.

| BoldRoxana18 a răspuns:

1 nu e treaba ta ce zic ceilati
2 ce va zice ea nu sti daca nu incerci
3 indiferent daca zice da sau nu tu nu mori?