| Dina_8137 a întrebat:

Salut.Deci nu stiu cum sa procedez.Prietena mea de la scoala a apsentat 4 saptamini din cauza sanatatii.Intre timp a venit o noua eleva la noi in clasa, din toti eu cel mai bine ma impacam cu ea.Si dupa ce a venit prietena mea la scoala ea m-a rugat sa ma asez cu ea in banca si am inceput sa vorbim, colega noua s-a suparat ca am lasat-o, nici nu ma mai lua in seama.Cum sa fac sa nu supar pe nici una?

Răspuns Câştigător
| Smileee_3231 a răspuns:

Saluthappy!
Pai depinde de mai multebig grin...dar daca te intelegi bine cu amandoua incearca sa le imprietenesti si pe ele intre ele. Includele in fel de fel de discutii in pauze,cere parerea amandurora despre diferite lucruri, cheama-le in povestibig grin pe afara daca stati prin apropiere, sau ceva de genul.Asa nu se va simti niciuna dintre ele respinsa,iar tu vei fi impacata ca nu faci discriminari. Asta ca sa ii mai treaca supararea la colega cea nouahappy,sa uite de faptul ca nu mai stai cu ea, ca pana la urma sa fim seriosi, la ore nu cont asa mult cu cine stai in banca pentru ca si asa sunt ore nu programe de discutiihee hee. Sau te muti cu ea inapoi si o lasi pe cealalta prietenathinking, aici depinde de cat de mult tii la vechea prhappy.

6 răspunsuri:
| florynna903 a răspuns:

Stai intr-o zi cu una din ele si in cealalta zi cu cealalta

| bbb_2008 a răspuns:

Pai depinde daca a inceput sa iti placa si de prietena cea noua.trebuie sa te decizi intre cele 2big grin...sau daca doar o vrei ca amikbig grin explica-i celei suparate cum stau lucrurile!

| dumy25 a răspuns:

N-ai cum. Sunteți femei...

| Laurixu a răspuns:

ar fi bine sa te intelegi cu amandoua, dar daca uh consideri ca aceea colega noua ti.e mai buna prietena decat cea veche ar trebuie sa ramai mai buna prietena cu colega noua, dar un lucru important este sa ramai si prietena cu prietena veche.Cel mai bine e sa ai mai multi prieteni ca poate te certi cu unu dintre ele si poti ramane cu a doua sau depinde cate prietene aihappy :*

| 김남길 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine florynna903. Daca o se le schimbi asa ca pe o pereche de sosete s-ar putea sa se supere ama2. incaearca sa vb cu noua ta colega despre aceasta situatie. explica-i ca nu o placi pe fost ta colega mai mult ca pe ea(daca chiar iti place de ea) doar ca o placi de mai mult timp. chiar daca in ore stai in banca cu una dintre ele in pauza incearca sa comunici in egala masura cu aman2, doar daca ai ce. daca colega ta noua nu stie cine este x(fostul tip de care inca iti mai place de exemplu) nu are rost sa vb si cu ea chiar tot. Sper ca te-am ajutat

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Pai asculta. asa am patit si eu. si mi-am dat seama ca am facut prost intr-o chestie. am renuntat la vechea mea prietena si am stat doar cu cea noua, cand m`am certat cu cea noua care devenise destul de veche de ceva timp, m`am intors in colectivul celalalt si eram aproape cea mai adorata dintre toate:X din cate vad spui ca esti cea care se intelege cel mai bine cu cea noua? renunta. nimeni nu poate spune ca te place neaparat dar s`a suparat pentru ca e noua si greu gasesti pe cineva care sa te placa di rpima. pupici papaa:*