| LucianP a întrebat:

deci treaba sta cam asa,imi place de o fata, mai mult decat de obicei,de la un timp de vreme am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai mult la ea,vreau sa ii spun cat de mult o plac,dar imi e teama ca ea nu ma place si ma va respinge...ce sa fac, cateva sfaturi? (app eu am 19 ani, ea are 17 ) Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Spune-i, nu ezita.
Repede!
Succes.

| Fantastic7 a răspuns:

Poti sa nu te mai gandesti la ea daca VREI cu adevarat. Crede-ma, e mult mai simplu decat pare.

| KazNNNeT a răspuns:

Pai deja ai un plus, esti mai mare in varsta, exact ce cauta ele.
Du-te la ea si sarut-o fara nicio pregatire, si ai grija sa fie cat mai bun si cat mai frumoasa situatia. Daca te va refuza iti va spune sa fiti doar prieteni daca nu, veti continua sarutulwinking
Bafta, e cea mai buna tehnica, daca te incurci sa ii spui tu cat de mult o placi o sa te incurci, o sa ai emoti si sigur te faci de ras, e mai sigur asa.
Iti urez noroc, funda?

| dob123 a răspuns:

Mergi intr-un loc, unde esti doar tu si ea, spune-i ca o placi. Asta vor fetele{sunt fata} si sarut-o! funda?

| daianutadaia a răspuns:

Tia zambit? ati vb despre ceva anume? zii ce simti si apoi pleaca daca te place te va cauta maine

| LucianP explică (pentru daianutadaia):

Oarecum da, am vorbit, am intrebat o de ce nu a vrut sa fie prietena mea, si ea mi a raspuns ca am intrebat-o la momentul nepotrivit... happy