| AndreiAlex444 a întrebat:

Deci, vreau sa spun ca imi place foarte mult de o fata de la mine din clasa. Suntem in clasa a 7-a si ne stim din a 5-a. A fost recent intr-o relatie cu cineva si acel om nu a iubit-o cu adevarat. Si m-am gandit sa ii fac o surpriza de Craciun, ca sa o cer cumva sa fim impreuna. Intrebarea este : Ce as putea sa fac ca sa ii placa si sa nu fie foarte greu de facut, vreau o idee foarte buna si folositoare.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa zic de acea "iubire adevarata", ce stie sau ce stii tu despre asta in clasa a 7-a?

Dar in orice caz, poti sa o chemi la tine legat de scoala, sa repetati la ceva, sa invatati... si apoi poti sa ii zici ca daca vrea sa vada un film.

| siriusblack98 a răspuns:

Ii propui sa va faceti temele impreuna la o cutie de Tedy. Iubire in clasa a 7-a...

| Diaa22 a răspuns:

În clasa a 7-a nu știu dacă se poate numi iubire, eventual atracție fizică sau ceva așa. Ai putea să-i cumperi un ursuleț, o ciocolată sau pur si simplu un gest mic. Nu încerca să o impresionezi cu gesturi mari. Până de Crăciun încearcă să-i dai de înțeles că o placi, și atunci va primi și cadoul făcut de tine. Apoi o poți chema la o plimbare și să-i spui tot ce simți pentru ea.