| GigiMenta a întrebat:

Salut, detin un telefon Samsung Galaxy Y. Azi m-am decis sa il resetez la setarile din fabrica pentru ca voiam sa il golesc de tot si tin sa precizez ca asta a fost prima data cand am resetat. Dupa ce l-am resetat am intampinat o problema...ma conectez la wi-fi dar nu merge sa accesez nici o pagina de google si nu pot sa ma conectez la google ca sa descarc aplicatii din magazin play. Am incercat pe laptop insa si aici a aparut aceeasi problema nu pot sa intru pe google sau google accounts. Am resetat si modemul insa degeaba nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma! crying

5 răspunsuri:
| 3rN3SyTo a răspuns:

Cu telefonul nu poti accesa magazinul play daca nu ai adresa de mail, probabil ca ti-ai pierdut setarile de navigare ( setari pentru internet) de accea numai poti naviga, incearca sa iti trimiti de pe net setari automate vezi daca merge asa. Iar la laptop daca ai windows 7 schimba data si ora si ar trebui sa mearga, schimbi data si ora apoi dai update la INTERNET TIME -> CHANGE A SETTING acolo dai update ca doar asa merge

| GigiMenta explică (pentru 3rN3SyTo):

Chestia cu ceasul am facut-o deja dar nu s-a intamplat nimic. De exemplu daca vreau sa intruu pe www.google.ro nu imi apare nimic pur si simplu e pagina alba iar daca vreau sa intru pe https://accounts.google.com imi apare eroare de conexiune SSL dar pe TPU vad ca merge. Si la telefon la fel sunt conectat la wi fi intru pe magazin play si imi zice nici o conexiune iar la chrome de pe telefon daca intru pe google imi spune "Aceasta pagina web nu este disponibila" desi sunt conectat la wi fi si nu pot face nimic nu inteleg ce are T.T Si inainte sa dau resetare mergea perfect!

| Geobaros91 a răspuns:

Iti spun eu cum e ca am tot galaxy young, trebuie sa faci setarile manual si sa intri la setari apoi la retele mobile apoi dai optiuni si dai apn nou iar acolo trebuie completate campurile in functie de reteaua in care esti dar va trebuie sa suni la departamentul de relatii cu clientii si iti va spune un cosultant ce sa scrii acolo si apoi te poti conecta la internet. BAFTA!

| GigiMenta explică (pentru Geobaros91):

Am intrat la Setari -> Mai multe setari -> Retele mobile iar aici nu gasesc nici un "apn" doar daca apas pe Nume puncte de acces si apoi imi deschide o fereastra "Nume APN" si am 2 chestii Vodafone live si Vodafone MMS dar nu cred ca are vreo legatura si daca apas pe Vodafone live pot sa vad multe chestii cum ar fi APN Proxy Port etc dar nu merg editate...

| GigiMenta explică (pentru Geobaros91):

AM REZOLVAT! Nu stiu sigur daca era vreo legatura intre telefon si laptop probabil ca eram conectat pe acelasi cont google dar am reinstalat chrome pe laptop si acum merge sa accesez site-urile si magazin play!