| HermetAlex118 a întrebat:

Salut, doar eu nu-s mulțumit de vocea sa pe care o are in înregistrările audio? =)
Mi se pare că vocea pe care o am in înregistrări e foarte enervantă și oarecum "flecmatică", de parcă vorbesc în sictir, pe când vocea din capul meu este total diferită, seamănă puțin cu a lui Amuly (pentru cine îl știe)
Ideea e că mie îmi place să cânt doar că nu în public pentru că habar n-am cum mă aud, cu toate că în capul meu am o voce melodioasă :/
Cum as putea să-mi schimb vocea din înregistrări?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce bine ca ti-ai dat seama de vocea pe care o ai (flegmatica si urata)!
Iata un motiv foarte bun sa incerci sa ti-o schimbi acum, fiindca la fel te percepe si lumea, si vei pierde mult in viata!
Marele avantaj cu aceste inregistrari este ca putem sa ne ascultam si chiar sa ne corectam vocea, intonatiile, modulatiile, in asa fel incat sa facem placere celor care ne asculta si sa atragem ascultatorii sau prietenii.

| Sofer a răspuns:

Nu ești singurul man căruia nu-i place vocea pe înregistrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt în aceeași situație. Până la urmă că vrem sau nu, cum ne auzim noi în înregistrări, așa ne aud de fapt și ceilalți, aia e vocea reală. Nici mie nu-mi place vocea mea, când o ascult îmi provoacă disconfort. Dar cu timpul m-am obișnuit cu situația.