| MyHaY12616XZY a întrebat:

Salut, dupa 6 luni m-am gandit sa ii dau mesaj fostei, intr-un fel as vrea sa ne impacam, cand eram cu ea o jigneam mai mereu, etc, si m-a iertat de cateva ori. Mi-a spus ca nu are prieten si ca mi-a oferit destule sanse, cum o pot convinge sa fim din nou impreuna? Sau e degeaba?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai degrabă degeaba.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu putem sa iti zicem ca este degeaba sau nu.
Vorbeste cu ea in continuare, vorbiti si vorbiti ca si cand... nu v-ati cunoscut pana acum si acum va redescoperiti. Poate asa, vede ca te-ai schimbat si poate o sa fiti impreuna din nou.
Dar nu putem sa iti dam sigur o reteta prin care sa se ajunga la acest lucru. Tine de ea, daca vrea bine, daca nu... asta este, trebuie sa treci peste.

Iar pe viitor, incearca sa nu mai jignesti o persoana, indiferent de ea. De ce ai facut asta? :/

| siriusblack98 a răspuns (pentru DoarBogdan):

De la tine aveam pretenții. Nu-l încuraja să mai încerce cu tipa aia. Vrei să o chinui pe săraca fată? Dacă omul e gunoi atunci merită să stea singur. Pentru că e foarte clar că pe alta nu a găsit tot din cauza comportamentului.

| DoarBogdan a răspuns (pentru siriusblack98):

Pai o merita, dar daca fata i-a raspuns si vrea si ea sa vorbeasca... ce sa le faci? Nu stim ce vrea. Sa vorbeasca, vad ei ce rezolva, daca este cazul. Zic asta pentru ca nu a specificat ca ea nu ar vrea sa vorbeasca cu el din cauza asta.

Desi da, in mod normal, nu ar trebui sa insiste si NU am sugerat acest lucru happy

| siriusblack98 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dacă zici tu că n-ai sugerat atunci e ca tine. " Vorbeste cu ea in continuare, vorbiti si vorbiti "

| DoarBogdan a răspuns (pentru siriusblack98):

Da, exact. Nu am sugerat nimic legat de acest lucru happy, si acest lucru fiind insistenta in cazul in care ea nu vrea sa vorbeasca. Acolo era "vorbiti", nu "vorbeste", deci la amandoi ma refeream.

| Freya1 a răspuns:

În primul rând pentru a mai avea o sansa cu orce fata educate si invata sa respecți.
Un om nu va sta langa tine nici acum nici mai in colo daca esti badaran.Intreaba-ti părinți intai de cum trebuie sa te comporți cu o fata sau cu restul oamenilor, iar daca nu sunt un exemplu bun intreaba alti adulți și după ce ai rezolvat problema asta încearcă să iti faci o relație cu cineva.

| Sofer a răspuns:

De ce mai vrei sa fii cu ea dacă zici ca ai fost rea cu ea? Nu o sa te schimbi chiar dacă te împaci cu ea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu o convinge și las-o sa își vadă de viața. Dacă o iubeai nu o jigneai. Faptul ca vrei sa te reimpaci cu ea e de moment. Treaba nu e serioasă așa ca e degeaba. Pune-te in locul ei și înțelege de ce nu s-ar mai împăca cu tine. Caută pe altcineva cu care sa te comporți cum trebuie.

| Eireann a răspuns:

E degeaba. Si ii este mai bine fara tine. Daca se impaca inseamns ca iti da voie sa o jignesti si in viitor, cred ca si-a dat si ea seama ca nu are ce asteptati sa aiba de la tine.

| David090 a răspuns:

Bună, încerca să îi spui sa iti mai deie încă o șansă si de data asta nu o mai da în bara, si arătai ca te-ai schimbat si ca iti pare rău de vorbele care le-ai spus ei, Fă-i un cadou Ceva si spune-i sa o luați de la capăt amândoi poate o sa reușești, sper ca te-am ajutat