| Annonnymus005 a întrebat:

După cum știți, pe 15 și respectiv 17 iunie este evaluarea nationala. Ce sa fac in astea 14 zile sa iau minim nota 7? Un 6 la mate și 8 romana sau 7 cu 7 nu contează. Momentan nu prea știu mai nimic, de asta nu am pretenție la nota mare.(știu nuvela și genul epic) laughing) Unde vreau eu sa intru anul trecut s-a intrat cu 7 și ceva, deci daca iau 7 cu media de la școala se face 7.40 sau 7.5.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"evaluarea nationala. Ce sa fac in astea 14 zile sa iau minim nota 7"

un răspuns stupid de simplu: 4 zile de două ori, ori 2 ore la școală pregătire - le faci de zbârnâie. Si mai faci tot pe-atâta acasă

| Anonima163333 a răspuns:

Buna! Mergi mâine la scoala și când vii acasă mai lucrează minim 4 ore. Invata tot la romana și la mate formulele și mai fa exerciții cum ați făcut în clasa.
Mănâncă sănătos, odihnește-te ca să fii fresh! happy
Bafta la examen