| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca bff sa se comporte super ciudat si sa te ignore daca si-a facut o prietena? Adica ne stim cam de doi ani si cu tipa se stie cam de o saptamana-doua si de atunci nu mai raspunde la telefon, la scoala ma ignora, ca si cum nu m-ar cunoaste... adica inteleg ca e indragostit si toate alea, doar ca daca esti indragostit nu trebuie sa fii si nesimtit... ma poate ajuta cineva va rog, ce sa fac?
P. S. Nu stiu la ce categorie se incadreaza intrebarea asta, am sa pun la cea la care cred ca ar veni. multumesc! O zi faina sa aveti!

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Și dacă te ignoră, ce? Nu poți să trăiești fără prietenia lui?

Tu chiar crezi în prietenie? Halooooo! Deșteptarea! Prietenii, frații și neamul sunt cei mai periculoși, trebuie să te ferești de ei.

Nici nu ar trebui să fie, asta, un motiv de supărare. Nu mă bagi în seamă? Perfect! Nu te bag în seamă, nici eu. Să fii sănătos.

15 răspunsuri:
| catalin1625 a răspuns (pentru ancaval):

Da, dar faza e ca tin la el, pentru ca eu sunt o persoana de genul acela, care tine la persoane foarte mult si se ataseaza foarte usor de oameni si se desprinde foarte greu...

| Donsavas a răspuns:

Nu inseamna ca te ignora ci ca doar ii acorda mai multa atentie acelei persoane. Asa e la începutul unei relatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când e îndrăgostit, nu mai simte nimic altceva, devine nesimțit.

| ancaval a răspuns (pentru catalin1625):

Așa ești până ți-o capeți. Și după aceea îți revii la normal, și tu.
NU te implica prea mult! O să îți pară rău.
Mai bine pierzi oameni decât să cerșești atenția lor.

| Adry05 a răspuns:

1. poate fata aia e geloasă pe tine și i-a zis să nu mai vorbească cu tine
2. era prieten cu tine doar pentru că simțea nevoia de prezență feminină, a apărut ea și gata
3. e prea îndrăgostit și uită de toți și toate că vrea tot timpul să și-l petreacă doar cu ea
și eu când intru în relații îmi cam uit prietenii băieți

| Andreeush a răspuns:

Așa sunt unii când se îndrăgostesc, își doresc să petreacă mai mult timp cu iubita.

| darrio2007 a răspuns:

Esti geloasă. Va trebui sa accepti ca are o alta prietena.

| sofisis a răspuns:

El e bff ul tau dar tu nu esti a lui.
E posibil ca acea fata sa ii fii interzis sa vorbeasca cu tine.
E posibil sa fie atat de amorezat ca nu mai vede nimic altceva.
Oricum, oricare ar fi motivul...tu nu esti atat de importanta pentru el cum e el pentru tine.

| catalin1625 a răspuns (pentru darrio2007):

Ummm... cun adica sunt geloasa, eu sunt baiat rolling on the floor

| catalin1625 a răspuns (pentru catalin1625):

Cum*

| catalin1625 a răspuns (pentru sofisis):

Sunt baiat...

| catalin1625 a răspuns (pentru Adry05):

Cum adica voia sa simta prezenta feminina atunci? De ce toata lumea crede ca sunt fata? rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru catalin1625):

Scuze, esti invidios. Tu ai prietena?

| catalin1625 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am... adica totusi, cine s-ar uita la mine?

| darrio2007 a răspuns (pentru catalin1625):

Cum sa se uite daca mai vii si cu numele ăsta aici! Vad ca nu numai eu am crezut ca esti fată.