| Whitesnake99 a întrebat:

Salut, este bine sa incerci sa iti albesti dintii cu bicarbonat de sodiu sau dauneaza? Recomandati meotoda asta sau un tratament profesional la un cabinet?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și crezi că acel tratament la cabinet nu dăunează? laughing orice intervenție de genul dăunează. e ok cu bicarbonat cât timp folosești de maxim 3 ori pe săptămână, nu-i bine să agresezi smalțul.

| Donsavas a răspuns:

Exista paste de dinti cu bicarbonat însă dacă te speli prea des cu bicarbonat, da iti poate dăuna

| Furnicuta000 a răspuns:

Distruge smaltul dintilor. E bine, dar foarte rar.

| KaanNoah a răspuns:

Dăunează daca exagerezi. Cel mai bine iti recomand benzile de albine de la crest sunt geniale...mi au albit dintii in 7 zile aproape perfect...iti recomand si crede ma ca e imposibil să nu ți se albeasca.