| BestRivenEUNE a întrebat:

Este legat de "prietenii" mei.M-au bagat intr-o conversatie unde mi-au spus ca cica nu mai vor sa fie prieteni cu mine ca injur pe toata lumea si chestii de genul.Eu le-am zis ca si ei injura pe oricine si fara motiv, chiar si intre ei se injura, iar ei au zis ca eu injur de familie, iar ei injura doar de morti sau biserica (ADICA WTF? Mortii,,, nu apartine tot de familie? Ei se injura asa "mortii tai" sau "mama ta" sau chiar si mai urat gen "p...a ma-tii"). Au spus ca si azi au zis cativa colegi ca am injurat un coleg ceea ce nu a fost deloc adevarat, chiar el a spus asta, sau ca il jignesc pe unul ca il fac "gras" pentru ca nu il suport si ca minte mereu si paraste ca un copil de 10 ani sau ca o fac "proasta" sau "enervanta" pe o colega care este pitipoanca si se baga in orice, chiar si pe unul dintre acei prieteni o enerveaza fata aceea.
Ceea ce vreau sa spun este, ca eu sunt prieten de 11 ani cu unul dintre fostii prieteni aia a mei, iar el e prieten cu celalalt din clasa a 4a (iar acum suntem a 7a), iar ala mic (este scund) ii tot spune prietenului meu ala de 11 ani chestii de genul ca zic eu despre el nu stiu ce si hai sa nu mai fim prieteni cu el ca injura, cand ei fac mult mai rau decat fac eu.Eu injur cateodata pentru caterinca si pentru ca am unii colegi care nu ii suport, caci parasc, mint si nu pot sa rezolve singuri o problema minora.
Nu inteleg de ce nu mai vor sa stea cu mine pentru chestia asta, caci ei sunt mai rai ca mine si eu nu mai "injur" de foarte mult timp, cam 1 luna cred si cand injur, injur destul de rar, adica asa in gluma, nu urat sau ceva, cum face un om "normal".
Stiu ca unii o sa spuna ca oamenii normali nu injura, insa nu pot sa nu o fac caci sunt foarte stresat de colegi, profesori etc...
Intrebarea ar fi : cine credeti ca a gresit si de ce? si oare ce as putea sa fac sa ii fac sa fie iarasi prieteni cu mine?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| peacygirl15 a răspuns:

Mai eu zic asa:
1.Nu ai prieteni advarati, logic ca TOATA lumea injura pana si aia de clasa a4-a,ei nu vor sa fie prietenii tai, clar! Au alte motive nu ca cica injuri!
2. Vorbeste cu ei si afla ce se intampla pentru ca nu e un motiv bun sa nu mai fie prieteni cu tine ca cica injuri