| PDM2000 a întrebat:

Salut este vorba de o fata care se ia de mine ea se ia de mine si sincer m-am saturat sa se tot ia de mine eu sunt mai mica decat ea cu 2 ani si nu stiu ce sa fac sa nu se mai ia de mine sa fie bine sa ma lase odata pentru tot deauna in pace O colega de amea i tot baga in cap tot felul de prosti ca o bat ca ma iau de colegi iar fata aia ma cautaa si ma ameninta ca ma baga in spital ca imi sparge nasu si tot felul de din astea eu, as spune'o la diriga dar nu pot pentru ca diriginta i suparata pe noi si pentru ca daca afla ea ca i-am zis la diriga ma ameninta sau poate chiar ma bate eu i-am spus mamei dar nu i face nimic si nu este nimeni sa ma ajute sa ma lase in pacee m-am saturat imi vine sa fac cea mai mare prostiee stiti voi dar nu stiu ea i mai nebunaa si e in stare de ori ce cand o vad ma ascund mi si fica sa mai o vad sau sa ma vada voi ce spuneti cum pot scapa de ea? cum sa facc? dau fundita Multimesc

Răspuns Câştigător
| petruta a răspuns:

Pai o ameniti si tu si o sa te bata o lasi sa te bata chiar daca te bate mar si te face de rasu scolii tu taci din gura te duci acasa la maicata si i spui uite mami m-a batut colega X si mi-e frica sa ii spun la domna diriga si maicata iti spune lasa ca am sa redeschid subiectul la sedinta apana atunci tu te duci la domnu/dmna direcor si ii spui tot ce s-a intamplat bun domnu director ii scade nota la purtare cu -2 puncte in alta zi iar te prinde fata aia si te bate acum mai rau mai rau te duci din nou la maicata si i spoui lui maicata si maicata numai suporta si vine la scola si ii spune lui diriga ta si apoi daca te intrebare diriga ta dc nu iai spus tu ii zici pai da da ma amenitat ca ma bate pana ce ma baga in spital si alea alea mai baga si tu infloriri bun apoi aduce de fata fata aia care se ia de tine si aki ii scade din nou 2 puncte la purtate si de la 10 o ajuns la 6 asa numai poate trece clasa si nici nu mai ia alocatie daca e pana in 18 ani si iti promit eu ca nu o sa iti mai faca rau sper sa mearga

2 răspunsuri:
| Andreeeeea_4279 a răspuns:

O doamne,a trebuit sa ma chinui sa descifrez ce incerci tu sa spui. Parerea mea este ca trebuie s-o chemi pe mama la scoala,daca ea nu este dispusa sa te ajute(curios lucru), spune-i dirigintei,fara sa-ti fie frica. Eventual informatia va ajunge si la directoare, si o va sanctiona. Nu-i mai arata ca iti e frica, poate de aia te tot tachineaza.

| unknown25 a răspuns:

Apeleaza la politie. O calemaza ei si daca iti face rau ajunge la scoala de corectie.