| fabian12345326 a întrebat:

Salut, eu am dat examenul de clasa 8 si am luat la romana 4.10 și matematica 3.15 media mi-a ieșit 3.62 la examene, media generala 5-8 7.21 în total îmi da o medie de 5, 41.
Am adeverință de rrom și vreau sa va întreb dacă am adeverință de rrom pot întra la orice liceu vreau?
Sau am auzit ca se dau niște puncte în plus dacă ai adeverință aceasta, mai exact dacă știți câte puncte?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești slab, la un liceu bun pici clasa cu tot cu adeverința ta. Deci du-te acolo unde e nivelul tau

| fabian12345326 explică (pentru sierra1):

Îți dai seama ca nu ma duc la un liceu de 9 când eu sunt de 7

| sierra1 a răspuns (pentru fabian12345326):

"la romana 4.10 și matematica 3.15"

ziceai că ești de 7?

| Rd79 a răspuns (pentru sierra1):

Media lui din 5-8 era de 7.