| minix20 a întrebat:

Salut, eu in momentul asta sunt la liceu intr o comuna si trebuie sa ma transfer in oras la un alt liceu si sa si stau acolo la camin
Niste sfaturi cum sa ma acomodez repede si sa ma pun bine cu toti colegii si cu cei din camin si sa imi fac prieteni? ps : sunt clasa a9a

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amana daca poti transferul pana la vara, ca sa termini aici unde esti clasa, ca-i teribil de greu sa te acomodezi in mijloc de an scolar, cu alti profesori, alti colegi, alt sistem de invatare, sa stai in camera cu ultimii ciudati (la camin) samd.
Oricum, la oras cerintele sunt mult mai mari si mai serioase.

| sierra1 a răspuns:

Invață bine, arată-le că ești isteț (dacă ești), aia e cheia!