| IonutCiobanescu a întrebat:

Salut, eu in orice poza ies de parca as avea ochi inchisi, cum as putea evita treaba asta? Nu stiu cum sa explic mai exact, dar sper ca intelegeti

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai cumva "ptoza palpebrală", adică pleoapele căzute? Și din cauza aceasta apare efectul de ochi mici, aproape inchisi... Fii relaxat cand te pozezi, deschide ochii putin mai mult, dar nu exagerat, si nu brusc, cum ti s-a spus mai sus, incat să arăți ca un "speriat" care e fugărit de Yeti.

| IonutCiobanescu explică (pentru floresdemayo):

Cred ca am ptoza palpebrala, dar am incercat si asta cu sa deschid ochi mai mult, dar deja apar acele "valuri" pe frunte. Din pacate treaba asta cu senzatia de ochi inchisi in poza scade din fotogenitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e forma ochilor tai?

Sunt cumva poze facute cu blitul sau iti intra soarele sau orice fel de lumina puternica in general in ochi?
Daca da, poftim un sfat pe care l-am auzit mai demult si care chiar e util:
Pune un timer pentru poza. Iar pana in ultima secunda tine ochii inchisi. Iar pe urma ii deschizi brusc chiar cand se face poza.
Iar daca asa e forma ochilor tai, mie ochii lunguieti mi s-ar parut mereu senzuali.