| reginawow111 a întrebat:

Eu iubesc foarte tare un băiat și el respectiv pe mine. Problema e ca eu am 15 ani jumate dar el 22. Nu mi-a cerut niciodata sa avem relații sexuale și nici nu o sa o facă, mi-a spus de la început, deja avem 4 luni împreună și am depășit foarte multe obstacole în decursul acestor luni, acum câteva zile părinții mei au aflat despre asta și ei nu sunt de acord sub nicio forma cu asta. Mi-au interzis sa mai plec undeva și sa mai vorbesc cu el. La școală eu învăț bine, am diplome si în domeniul sportului și al limbii engleze. Sunt foarte constienta de ceea ce fac. Mi-a spus ca el o sa ma aștepte cât o sa am eu nevoie fiindcă ține la mine și ma iubește și eu nu pot sa renunț la el indiferent de orice pentru ca îl iubesc și dacă îl pierd nu mai are rost sa trăiesc. Părinții nu înțeleg chestia asta.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 15 ani si 4 luni de relatie nu il iubesti tu asa incat sa nu mai poți trai fara el. Sa nu vii sa ne scrii aici peste 2 luni ca ti a dat papucii ca a gasit una care chiar se culca cu el. Ca na omu are 22 ani si vrea sex nu copile de 15 ani

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O singura intrebare. De cat timp esti impreuna cu el?

| reginawow111 explică (pentru DoarBogdan):

4 luni

| DoarBogdan a răspuns (pentru reginawow111):

Ok. Si eu am fost asa candva. Nu in situatia asta dar zic asa. Aveam impresia ca nu exista alta alternativa. Dar lucrurile se schimba. Totul se poate schimba. Nu te baza asa mult pe aceasta iubire. Ai 15 ani. Eu si toti oamenii de la 15 ani pana la 20 de ani sa zicem, ne schimbam mentalitatea de 1000000 de ori. O sa vezi ca poate chiar tu o sa iti pui semne de intrebare. Nu zic sa va despartiti. Nu. Zic sa nu pui asa de mult suflet in asta. Sa nu ai asteptari. Crede-ma. Lasa lucrurile asa cum sunt si timpul o sa isi faca treaba singur. Dar atunci cand o sa vina clipa, sa nu fii dezamagita.
Ceea ce tu vrei si ceea ce ai nevoie sunt doua lucruri total diferite. Ce vrei de fapt? Sa stea cu tine pana cand? Sa faceti copii si toate cele? Vorbiti despre asta, comunicatie. Toate in timp.

| Andreeush a răspuns:

Evident că nu o să îți ceară să întreții relații sexuale cu el la vârsta ta.

| OldSoul a răspuns:

Pana la 18 ani, are timp sa-ti ceara si relatii sexuale.

| Donsavas a răspuns:

Esti copil si ai impresia ca se termina lumea de la vârsta asta doar pentru ca e putina distanță intre voi. Intr o zi, părinții nu te vor mai putea controla pentru ca vei fi majora si daca înveți, vei fi si independenta. Dacă prietenul tău e serios, te va aștepta iar atunci vei fi pregătită să trăiești liberă asa cum iti doresti.

| aimullah123 a răspuns:

Daca el ti-a spus ca nu o sa o faca asta nu inseamna ca trebuie ca tu sa ai incredere orbeste in el.
E o diferenta de 7 ani intre voi iar tu esti minora ceea ce inseamna ca are o atractie mai neobisnuita si aici la pedofilie ma refer. Cel putin asa scrie in cartea de tulburari mintale, ca daca diferenta e mai mare de 5 ani se poate considera pedofilie daca una dintre persoane este majora.
Si mai scrie in codul penal ca este permis contactul sexual intre adolescenti daca ambii au implinit cel putin 16 ani si daca diferenta de varsta dintre ei nu e mai mare de 3 ani.
Tu esti mica acum si poti fi prostita foarte usor indiferent de ceea ce crezi tu.
Parintii tai au dreptate! Du-te si spune-le ca ii iubesti pentru ca merita!

| aimullah123 a răspuns (pentru aimullah123):

Mai am ceva foarte important de zis.
Iti recomand sa nu stai singura cu el nicaieri pentru ca cine stie cum se excita, o sa iti propuna sa faceti sex tu nu o sa vrei si poate ajunge sa te violeze iar asta e o experienta traumatizanta mai ales pentru o minora.
PS: Vezi ca am omis eu ceva acolo si vreau sa se inteleaga, Ca sa se poate considera pedofilie atunci cand diferenta de varsta e mai mare de 5 ani conditia e sa fie o persoana minora si cealalta majora. ( scrisesem doar majora mai sus si nu era clar)
Poate ma vei injura dar eu iti recomand sa incetezi sa te mai vezi cu persoane prea mari, e foarte riscant.
Vezi cum apar la tv cazuri ca nu au vrut sa intretina relatii sexuale cu unii iar aia le omoara.
Nu incerc sa dramatizez. vreau doar sa iti deschid ochii
Parintii tai au dreptate! Sa ii pupi si din partea meawinking