| collapse2001 a întrebat:

Eu nu am fost niciodata la strand si nu am intrat niciodata in apa mai mult de gat... mi-au spus niste prieteni daca vreau sa vin si am spus ca vin, dar ce sa fac acolo daca nu stiu sa inot? Acolo apa are 1.80 m adancime, iar eu am 1.70. N ar fi mare lucru dar mi-e rusine ca n-am mai fost niciodata laughing si la 16 ani toata lumea stie sa inoate, imi este ca ma fac de ras...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-o crezi tu pe asta ca toata lumea stie sa inoate, la strand cred ca mai mult sunt care nu stiu sa inoate decat care stiu

| minrest a răspuns:

Stai si tu pemal si faci caterinca, stai la soare, pote jucati mingea pe mal, daca e si apa mica, intri pana la brau. Dar daca iit e rusine ca nu stii sa inoti si te balacesti la apa mare, o sa te ineci; nu te va putea salva nimeni caci tu, in panica, i-ai ineca si pe ei. Faci un curs de inot, cu plata, si inveti, daca vrei.

| devilshelp a răspuns:

Stai linistit ca sunt destui care nu stiu sa inoate si mai mari decat tine. Te bagi si incerci sa inoti pe langa margine pana prinzi treaba. Se invata repede, nu trebuie sa fii campion la inot