| anonim_4396 a întrebat:

Eu vineri plec pentru cateva saptamani din oras,tatal meu este plecat din tara,dar mama ramane singura pentru cateva saptamani! Faza este ca sunt un baiat care se gandeste la ce ii mai rau! Mi-e frica sa o las pe mama singura,suna foarte penibil,doar ca o iubesc foarte mult si imi este frica sa pateasca ceva, un sfat ceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este bolnava, iti poti face griji. Dar daca este sanatoasa, care-i problema? Poate pati ceva si cu tine de mana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ii sa ii pice ceva in cap ii pica si cu tine langa ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci rugăciuni. Ele ajută de la distanță.
Să o suni o dată pe zi, seara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbește cu ea în fiecare zi, spune un "Doamne ajuta" pentru ea, dacă nu are probleme de sănătate nu ai de ce sa te îngrijorezi, e femeie matura, ea ar trebui sa își facă griji pentru tine ca ești copil, nu tu pentru ea, ca e adult

| Lorennn a răspuns:

Nu se intampla nimic. Ce ar putea sa se intample decat mama ta sa se bucure putin de liniste laughing
Daca o iubesti demonstreaza ca esti baiat mare si nu mai stai la "tata mamei tale" si du-te si cumparai ceva frumos din acel oras unde te duci.
Poti sa vorbesti eventual cu o ruda sa mai o viziteze pe mama ta daca cumva este in varsta sau bolnava.
Bafta!