| Strongboy01 a întrebat:

Salut fam. TPU
Am si eu o problema si oricat as incerca sa gasesc pe vechiul "prieten" Google nu gasesc...
Deci in octombrie o sa imi plimesc varsta de 18 ani frumosi, dar problema e ca vreau sa plec din tara. Din cate stiu pot face ca buletinul cu 3 luni inainte de 18 aici totu-i bine, dar intrebarea mea este... Daca mi-l fac cu 3 luni mai repede pot pleca din tara fara nici un acord de la parinti, ci doar cu buletinul? ( Nu va temeti ca nu fug de acasa rolling on the floor )

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poti, ca un minor sa poata pleca din tara trebuie sa mearga la notar si sa semneze niste chestii.

| Strongboy01 explică (pentru Bondarel99):

Bine bine, dar daca am buletinul de 18 ani scos? Sa spunem cu o luna sau doua mai repede...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Strongboy01):

Pai buletinul ala nu atesta ca ai 18 ani, ci data nașterii.