| crinelaaa a întrebat:

Salut fetelor happy nu stiu ce sa fac cu parul meu..am incercat toate mastiile naturiste posibile,mi-am taiat parul acum circa o luna,o luna jumate' si tot il am stricat la varfuri e adevarat ca mai folosesc placa de par dar foarte rar doar o data pe luna,nici atat si imi apare pe fiele de par nu pe toate doar cateva dintre ele punctulete albe asa la varfuri,am parul lung si drept e pana la jumatatea spatelui e des dar vreau sa il am mai lung si normal ca il vreau sanatos, ca asa toate au parul lung si deteriorat si cu varfuriile despicate...am nevoie de ajutorul vostru urgent...va pupacesc:*funnda

8 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca ai folosit deja multe masti naturiste si sampoane pentru par deteriorat si inca nu vezi rezultatele probabil mai trebuie sa astepti putin, sa-ti mai creasca.Adica odata ce parul este vizibil deteriorat nu poate fi reparat "peste noapte".In loc sa-ti tunzi parul mai mult o data sau de 2 ori pe an, tunde-l cate 1-2 cm in fiecare luna si nu folosi placa foarte des.Nu poti ajuta parul sa se regenereze decat pana la un anumit punct, dar daca ti-l vei tunde regulat, vei continua sa folosesti placa foarte rar si vei folosi cateva masti in continuare cred ca va deveni mai sanatos cu timpul.happy

| crinelaaa explică (pentru anss23):

Da am folosit tot felul de masti si le folosesc de ceva vreme, de vreo 2 luni, dar daca am sa il tai regulattt cand o sa mai imi creasca?! eu m-am gandit sa imi tai din el 2 cm si aproximativ 2 luni sa nu il tai stii...ce zici? happy

| anss23 a răspuns (pentru crinelaaa):

Da,merge si asa, adica sa tai 2 cm la vreo 2 luni si continua sa folosesti mastile.happy

| unconnected a răspuns:

Inainte de toate ar trebui sa faci o pauza de 2-3 saptamani fara placa si sa folosesti sampon pentru par deteriorat (eu de exemplu folosesc de la yves rocher).Si eu sunt ca tine :ma fac cu placa si ondulatorul foarte des.De aceea, folosesc un spray pe care il aplic pe parul ud care protejeaza parul pentru a nu se arde.

| noink a răspuns:

Nu stiu ce ai incercat. Fii mai atenta cum il piepteni si lasa naibii placa de par in caz ca o folosesti.

Uiite o masca care la mine a mers : Miere, ulei de ricin, lamaie. Il masezi cu ulei si miere, dupa car il limpezesti cu apa cu lamaie. Il curata pefect. Iti da senzatia cat e ud ca inca mai e gras si unsuros, dar daca l-ai limpezit bine, senzatia e doar de pe mainile tale. Usca-l si atat.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Inainte sa faci baie pe cap cu vreo 2 ore te dai cu ulei de masline pe tot parul.
Stai asa apoi te speli bine.
O sa mearga, o sa vezi!
Pupici!

| baddgirl a răspuns:

Hey
Ar trebui sa incerci produsele de par de la Kallos, pe mine m-au ajutat mult, Ar mai fi ceva mai "homemade", sa-ti faci masca cu maioneza facuta in casa, si asta ajuta mult.Placa nu reprezinta un pericol daca chiar o folosesti asa rar cum spui tu tongue

| crinelaaa explică:

Am folosit si ulei de ricin +2 oua masca si vitamina a uleioasa+miere, am folosit si maioneza, balsamuri de la Panten prov, si masti de par destul de scumpe si chiar azi mi-a venit de la AVON un protector de par care se aplica pe parul ud, nu am mai folosit asa ceva si vreau sa stiu daca e bun de ceva e de la Advence Techniques in sticla roz.va pup astept parerile voastre