| Andrei277 a întrebat:

Salut fetelor o intrebare, chiar urati asa de tare baietii blonzi? Nu prea imi place cum arat acum ( brunet cu ochi capui), vreau sa ma fac blond sau blond platinat cu ochi albastri (lentile de contact desigur) As arata "prea fake si nenatural'? Si am auzit ca mai multe fete prefera bruneti cu ochi caprui, sau ochi albastri, dar sincer eu ma cam urasc pe mine si de asta vreau sa ma schimb la infatisare

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Dacă dorești să-ți faci o schimbare de look, fă-o, nu e nimic rău în asta. Dar trebuie să o faci pentru tine în primul rând, tu să te simți bine în pielea ta. Lentilele nu le recomand dacă nu e nevoie de ele în cazul unor probleme adevărate de vedere. Frumusețea e ceva relativ pentru că fiecare are o definiție diferită pentru ea și fiecare o interpretează altfel. Mie personal, ochii căprui mi se par foarte "mainstream", având și eu această culoare, în schimb persoanelor cu ochi verzi/albaștri, le plac ochii căprui sau o culoare pe care aceștia nu o au. La fel și în cazul culorii părului. Depinde de la persoană la persoană.
Sfatul meu ar fi să nu încerci să te schimbi pentru alții ci pentru tine. Poți să-ți schimbi culoarea părului cu ceva ce ar putea să-ți dea mai multă încredere în tine, de ce nu? Dar nu doar aspectul este improtant în "criteriile" fetelor. E adevărat, este primul aspect după care poți fi "sortat" dar importanța acestui criteriu oscilează de la fată la fată. O fată superficială va pune mai mult preț pe aspect și pe felul în care arată ea alături de partener decât pe felul în care se simtea alături de acesta.

Legat de afirmația în legătură ura fetelor față de băieții blonzi...sincer e prima dată când aud de asta. Nu știu ce fete ai tu în jur dar eu majoritatea pe care le cunosc sunt topite după cei blonzi :]]. Prin urmare, dacă nu ai găsit nicio fată care să te placă așa cum ești, nu e panică, nu e nimic în neregulă cu tine, doar nu ai întâlnit încă persoana potrivită. Succes mai departe! ^^

| Andrei277 explică (pentru Yukidaruma):

Multumesc de raspuns chiar apreciez ^_^

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu una, ador baietii blonzi!

| L1feDRAIN a răspuns:

Dracu meu, depinde de fete nu de ce zic altii, daca toate fetele vazute de tine in viata astaa au gusturi de astea, nu inseamna ca toate-s asa. Eu de exemplu am culoarea parului blond amestecat cu maro, nu stiu cum se numeste, dar am parul destul de voluminos si ochii de culoare surie-albastra si prin parti un pic verde si cred ca arat destul de bine.

As arata "prea fake si nenatural'?
A ramas sa te faci papusa, oh, fa ce vrei, dar eu iti zic ca nu ai dreptate prin faptul ca baietii blonzi sunt urati.

Ha-ha, nu-s fata, dar e corect ce ti-am zis.
Daca ar raspunde toate "nu vreau sa mentionez" de pe TPU ca-s urati, sunt sigur ca ai crede, asa ca am scris toate astea degeaba. >.

| Odysea a răspuns:

Mie imi plac blonzii!