| Deooo a întrebat:

Salut! Imi creste parul foarte repede și nu stiu ce sa fac, ma duc și ma tund, ma spal pe cap, imi fac parul, iar după vreo 4 zile deja e mare și nu se mai aranjează cum trebuie, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa te relaxezi un pic si sa accepti ideea ca-i normal sa creasca, nu chiar in 4 zile, ca nu-i posibil chiar atat de repede.
aparul creste intre 1 cm si maxim 1.5cm cm pe luna, asadar in 4 zile nu ai cum sa sesizezi un sfert de milimetru.
Focuseaza-te pe alte chestii mai importante, ca sa uiti a sta toata ziua in oglinda.