| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, imi puteti da si alte idei in afara de a sta cu ochii lipiti pe ecran (mai ales ca eu sunt obsedat de asa ceva dar nu fac altceva decat sa gasesc pe internet cate ceva dar sa ma joc mult mai rar) ochii stati pe ecran adica telefonul, calculatorul, televizor, etc. Pentru ca eu in ultima vreme raspund tot mai obraznic (indiferent cu cine vorbesc), cateodata nu mai am idei sa comunic cu cineva (adica de obicei nu am idei cu cine si despre ce sa vorbesc) mai ales ca mie nu imi place sa fiu darnic(adica prefer zgarceala pentru ca mi-e rusine sa iau de la altii ). Cum pot sa fiu prietenos si cum gasesc prieteni ca bunicamea are atatea prietene(vreo suta).

1 răspuns:
| Plato a răspuns:

Citeste, e cel mai bun lucru ce poti sa-l faci cu timpul liber.
Fa voluntariat la o asociatie.
Fa sport.
Planteaza copaci, iesi in natura.