| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie o dieta pentru a slabi (sa mananc in fiecare zi ceva sanatos si cu mai multe vitamine decat kalori, si ce sa nu mananc).Dar as vrea si niste exercitii pe care sa le fac zilnic dar sa imi spuneti si nr. lor.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| AsYou a răspuns:

Primul pas: mananca fructe, legume, salate, cam tot ce mananca un vegetarian.
Al doilea pas: fa exercitii sportive zilnic(30 min) de exemplu:genoflexiuni,flotari,tonifierea muschiilor abdominali, superiori, a picioarelor etc.
Al treilea pas: evita caloriile, sucurile, carnea etc

| Rosssa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un nutritionist, el iti poate da o dieta bazata pe grupa ta sangvina, un regim echilibrat care nu produce efecte secundare pe parcus. In general...renunta la dulciuri, paste fainoase..in schimb mananc sanatos ( fructe, legume, carne slaba- peste, pui ) sport. Apa cu lamaie este excelenta plus e indicata in perioada asta pentru ca te fereste si de raceala happy