| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi trebuie portretul unui profesor ideal si fizic cit si moral. Mersi,

1 răspuns:
| andreisirghi27as a răspuns:

Pai cred ca un profesor ideal, in cazul in care vrei sa devi ar arata asa:
la fiecare ora sa gaseasca macar un motiv amuzant ca sa detensioneze stresul
sa predea pe intelesul tuturor adica sa exiplice cat se poate de logic pentru fiecare.
sa incerce sa-ai faca un plan de acasa al lectiei ca daca in clasa elevi il prind intr-un moment de,, nestiinta,, o sa-l considere prost.
trebuie sa considere fiecare elev egal indiferent de starea lui.
sa corecteze testele fara sa i-a in considerare ca foaia e a celui mai bun din clasa sau a celui care nu invata.
sunt mai multe chestii. daca vrei sa devi profesoara sper sa ai succes in cariera asta.