| Pho3nix a întrebat:

In 3 sau 4 saptamani va fi ziua liceului. Eu si colegii mei vom organiza un spectacol.
Acest spectacol va consta in: scenete de teatru [de comedie], dansuri, poezii amuzante care le vom recita ...etc.
M-am gandit deja la scenariu, trebuie doar sa-l scriu. Am multe idei dar as mai vrea cateva exemple. Vreau sa le combin.

Vom face mai multe scenete asa ca puteti sa dati cate idei doriti. tongue
Deci, as vrea si eu cateva pareri. Vreau sa-mi dati idei de scenete de teatru [preferabil de comedie] si de poezii [amuzante]... cele pe care le stiti.hee hee.
Dati-mi exemple... spune-ti orice stiti voi sau daca ati mai facut si voi pe la liceu.

Multumesc foarte mult. happy
Numai bine!

2 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Ar fi misto daca ati face scenta de teatru la un film, adica ca un fel de parodie.Chiar ar fi o idee misto.Ideeile vor veni ele dar important e sa fie un film care e foarte cunoscut si vazut de majoritatea (ceva in genu scary movie).
Iar la poezii ati putea lucra impreuna pentru a le inventa singuri, sa fie ceva mai original. Uite iti dau un exemplu dar nu cred ca ai vrea sa il zici pe asta laughing
Sare baba din butoi si pica la mos in c*i rolling on the floor
Nah deci ceva in genu asta ar fi dragut. Distractie placuta si bafta la munca!

| DUTCH a răspuns:

Noi am incercat sa facem o parodie cu elodia si disparitia ei.
FAILED.