| 1Me9 a întrebat:

Salut, in cat timp ar oxida niste inele, lanturi de alea super ieftine la maxim 10, 15 lei PERECHEA de pe AliExpress, Wish, etc?laughing))
Sunt curios doar, rezista o luna macar?!

Ps: un prieten a zis ca dupa 2 saptamani de utilizare zilnica, adios.

Vreau sa aud povestile voastre, sau parerile!

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă se poartă acel obiect zilnic atunci se oxidează mai repede, în mai puțin de o lună.

| 1Me9 explică (pentru Andreeush):

La modul calumea, sau doar pe ici, pe colo?

| Andreeush a răspuns (pentru 1Me9):

Adică zilnic.
Dacă îl poartă de 2-3 ori pe săptămână se oxidează mai greu.

| 1Me9 explică (pentru Andreeush):

Eu mi am luat un inel de pe un site rock, am dat 50 de lei pe el, l am purtat zilnic, ba chiar am facut adesea contact cu apa cu el, il am de 3 luni si nu e oxidat deloc. e din metal inoxidal facut oare?

| Andreeush a răspuns (pentru 1Me9):

Nu știu, depinde din ce e făcut.

| 1Me9 explică (pentru Andreeush):

Totusi zic ca a trecut mult timp si l am purtat cam zilnic.aliaj inoxidabil, cred

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vezi ca pe Ali gasesti si argint destul de ieftin. Mai pui niste bani si iti iei un lucru ca lumea pe care nu trebuie sa il arunci dupa cateva saptamani.
Sau daca vrei sa ramai in bugetul de 10 lei, poti sa iei din otel inoxidabil, alea nu patesc nimic.

| 1Me9 explică (pentru Bondarel99):

Intrebarea mea era totusi alta, insa mersi pentru raspunsul tau, apreciez

| Bondarel99 a răspuns:

Pai prietenul tau cam are dreptate.

| Anuket a răspuns:

Așa-i cum spune prietenul. Când vezi cu ochii tăi ai putea să nimerești (dacă faci diferența) tinichele rezistențe.

| 1Me9 explică (pentru Anuket):

E bun atunci, sa ti tot cumperihappy