| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, in clasa a9-a la Limba si Literatura Romana, se face mai putina gramatica ca in generala?

10 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Da, in liceu nu se mai face prea multa gramatica, materia se axeaza mai mult pe literatura, citesti carti, iar mai apoi le comentezi la ora.

| CybeRAthlete a răspuns:

Liceul de obicei este bazat pe literatura... cel putin eu asa facusem...

| znstr a răspuns:

Da,faci mai multe opere literare,comentarii,demonstratii, si gramatica la inceput, in primul sem :d

| Cryss_2345 a răspuns:

Da.se face mai multa literatura si mai putina gramatica.

| Marrriaaa a răspuns:

La liceu am inteles ca se face numai literatura happy

| Ozanaf a răspuns:

Da se face ceva mai putina. Dar depinde si de profil. Se face mai putina pentru ca majoritatea au fost facute in generala.

| CandyHearts a răspuns:

laughingpai in a 9 se face mai multa lectura si mai putina gramatica dar dupa faci gramatica de inebunesti si mai ales daca dai de o nebuna de profesoara

| Angelique a răspuns:

Se face mult mai multatongue

| Lummy a răspuns:

La liceu nu se face gramatica.

| Donzie a răspuns:

La liceu nu se mai fc gramatica deloc, nici nu mai exista in programa (se considera ca stii din generala), insa daca nimeresti pe un prof mai "mintos" poate...