| Ioanagrrrr a întrebat:

Salut! In curând se vor desfășura olimpiadele municipale și eu i-am zis profesoarei mele de biologie, care îmi este și diriginta că vreau sa particip mai demult.Luasem locul 1 anul trecut și credeam că sunt gata dar când am văzut ce teste au fost in anii precedenți mi-am dat seama că nu știu nimic.Ea mi-a oferit niște cărți dar nu a făcut cu mine nici o pregătire și mai sunt vreo 10-15 zile până la începerea olimpiadei și mă gândeam să-i spun că nu sunt gata de olimpiada dar mi-e frica sa nu se supere, cum credeți, se va supara? Ea a spus că lumea asta ne va da un test celor care au 9 pe semestru și eu repet din testele de anii precedenti dar oricum nu mă prea ajuta, ce mă sfătuiți să fac? Credeți că m-am făcut de ras in fata profesoarei?

4 răspunsuri:
| Biggiesan a răspuns:

O olimpiada, doi olimpiezi care sunt destepti. Care e pluralul la olimpiada? Asa vrei tu sa ajungi olimpic? Apropo eu am fost olimpic national acum 20 ani.

| Ioanagrrrr explică (pentru Biggiesan):

Eu am auzit și profesori care au zis "olimpiezi" in loc de "olimpiade", la ce obiect ai fost olimpic?

| Biggiesan a răspuns (pentru Ioanagrrrr):

Geografie, Filosofie!

| Ioanagrrrr explică (pentru Biggiesan):

Nu am știut că există olimpiada la filosofie, noi in Moldova nu avem așa materie