| JamesWatson a întrebat:

În curând va fi majoratul unei prietene. Nu își tine la restaurant/club/etc. Cel mai probabil va fi o masă dată celor apropiați.
Idei de cadouri?
Cam in ce suma să mă încadreze (p.s. nu am mai fost la majorate și cum nu e nici la restaurant nu am nicio idee).
Oare să îi luăm mai mulți ceva? Dacă da, ce?
Niste idei.
Nu îi plac machiajele, gențile și nu mă gândeam la haine neștiind ce mărime poartă (E putin mai plinuță).
Ajutați-mă vă rog!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă doar o face acasă eu zic că 50 de lei e suficient. Luați-i un parfum, un buchet de flori și o cutie de ciocolata ceva mai calitativă. Eventual îi puteți lua și o bluză ceva, îi arătați vânzătoarei o poză cu ea și poate își dă seama ce mărime poartă. Sau îi puteți lua un set de argint cu cercei, lănțișor și inel/brățară

| LeonardoMihai a răspuns:

Salut, dacă sunteți apropiați de persoana respectivă, aș zice că merge și un starmap, pe lângă ce îi luați, cu o dedicație frumoasă din partea grupului cu privire la ce înseamnă persoana respectivă pentru voi.

Hărți stelare cu un design aparte, care surprind în timp și spațiu cerul înstelat al unui moment ales de tine.
Check it out: https://starmaps.ro

| Mikulaicsuk_Ana_2002 a răspuns:

Poți să-i iei ceva ce să aibă amintire din partea ta.De exemplu un bibelou, un ceas, brățări

| JamesWatson explică (pentru Mikulaicsuk_Ana_2002):

Nu prea e cu chestiile astea. Dacă mai ai alte idei m-aș bucur să mi le împărtășești

| Mikulaicsuk_Ana_2002 a răspuns (pentru JamesWatson):

Ai putea sa ii iei instrumente de scris, o carte, un colier, poți să-i faci cadou un album cu pozele ei în care să-i deci câteva versuri!