| papuciirupti a întrebat:

în trecut vorbeam cu o fata super ok și intr.un timp relativ scurt am început sa ne placem, vorbeam foarte mult, ne întâlneam mereu...dar când am întrebat. o dacă vrea sa fim împreună a găsit scuze precum ca nu e pregătită, ma rog, am mers mai departe și am cunoscut alte fete, tipa respectiva era foarte geloasa, cu ea vorbeam mai puțin după ce am întrebat. o după care nu am mai vorbit dar cat aș fi încercat eu tot nu am putut sa o uit, era deosebita. după toate astea la un timp m.a cautat am început sa vorbim din nou, la fel fără succes. acum tot nu vorbim dar nu ne.am certat niciodată ci doar orgoliile, ne întâlnim mereu ne aruncam priviri și cam atât.
pot sa spun ca o plac și acum, nu as da.o pe nimic în lume, dar o visez mereu și nu stau cu gândul la ea sau ceva de genul... am încercat pana acum cu 10-15 fete și tot nu ma simt eu bine... nu știu cum sa fac sa nu o mai visez
voi ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gandeste-te simplu ca n-ai de ce sa te gandesti la ea cand ea nu se gandeste deloc la tine si ti-a spus, subtil ce-i drept, ca nu te place.

| WaterDrop a răspuns:

"nu e pregatita" = spune`i ca`i faci carte de munca si oferi bonusuri salariale motivante.

Ce naiba, nici ea nu stie ce vrea (un mod subtil de a`ti spune ca nu te place asa cum esti acum). Majoritatea nu au idee sau te testeaza ca sa vada daca esti capabil sa fii cu ea. Aparent tu nu esti, altfel nu erai aici.Continua sa mai iesi cu alte fete pana o gasesti pe cea buna, da`i cu spray de gandaci respectivei cand o mai vezi si nu te mai gandi la ea, altfel o sa ajungi pres de usa daca te va accepta vreodata langa ea.

| 6Anonim9 a răspuns:

Iti pierzi timpul. Ma dispera scuzele astea inbecile, prea folosite. "Nu e pregatita" pe naiba. Nu esti pe placul ei sau nu e lamurita de tine, altceva nu are ce sa fie. Next! O s-o uiti incet-incet...