| xDamon a întrebat:

Salut, in ultima vreme am mancat foarte mult si m-am cam ingrasat(sunt baiat).
Am pus multa grasime pe burta si fund si am cautat exercitii pentru arderea grasimii de pe fund dar zicea ca iti va face un posterior atragator, sexy laughing si nu vreau acest lucru doamne fereste.
Daca aveti vreo idee spuneti-o si o sa va dau funda.

Răspuns Câştigător
| WoKy a răspuns:

Nu mai manca peste ora 18.
Si baga sport. Alearga cate 1km pe zi, de preferat seara si inainte de culcare baga 35 de genoflexiuni(sau cum se scrie)[de alea ca lasi jos te ridici in picioare, intelegi tu].
Daca faci febra musculara, incep muschii sa creasca si sa arda grasimea.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru WoKy):

Muschii cresc in perioada de odihna, cele 48 de ore dupa un antrenament, daca ii lucrezi zilnic o sa ai progrese mediocre, din cauza ca te supra-antrenezi.
Nu mai mananci dupa ora 18 daca te culci la ora 21, altfel mananci cu 2-3 ore inainte sa te culci, faza cu ora 18 e buna doar ca sa faci gastrita sau ulcer, mai documenteaza-te, orice nutritionist o sa-ti spuna ca faza cu ora 18 e o tampenie.
bafta

| WoKy a răspuns (pentru Cosmin86):

Uite care e treaba. La mine merge si a mers. Eu ma antrenez sa dau la un club de fotbal si asa ma mentin.
Nutritionistii sa mai astepte. Decat sa iau pastile care imi taie pofta de mancare mai bine ma abtin singur.
Si in plus crezi ca de ce este Mic Dejun, Pranz si Cina>?
Ca nu doar sunt puse de nebune si alea.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru WoKy):

Cine a zis ceva de pastile?

| WoKy a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate am zis ca fapt de vers.
Ca vad multi care tin cura de slabire cu pastile.
De la alea nu te iau toti dracii si te trezesti in 20 de ani cu cancer.
Sa fim seriosi, acum cu tehnologia asta si cu boli inventate pentru a scade numarul populatiei, nu poti sa mai ai incredere nici intr-un doctor.
Parerea mea

| xDamon explică (pentru Cosmin86):

Pai si pana la urma ce ma fac? ca stiti si voi a inceput sezonul estival si as vrea sa arat si eu mai bine sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru xDamon):

Trebuie sa intelegi cateva lucruri, nu poti sa arzi grasimea "doar" intr-o anumita zona, ea se arde uniform pe tot corpul ( deci si unde te intereseaza ).
Trebuie sa scazi nr de calorii, inlcouieste carnea prajita cu cea fiarta, cartofii prajiti cu cartofi copti sau orez, etc.

Si baga cardio : alergat, inot, bicicleta, etc. Dar pana la epuizare, 50-60 de minute ( cu pauze ), sa ai tricoul ud cand termini.

Ideea e simpla, trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi. Inca ceva, corpul in ziua in care ai antrenament arde mai multe calorii si in restul zilei, nu doar cand alergi, e un proces mai complicat.