| ROZzMania a întrebat:

In viata mea n-am avut niciodata prieteni adevarati,probabil ca sunt cam disperat ca postez,dar as vrea sa va intreb: ce sa fac ca sa fiu si eu mai popular? Adica as putea sta undeva intr-un colt fara ca cineva sa regrete absenta mea...Pur si simplu nu ies,nu socializez,din cauza fricii mele de societate, Frica de a fi detestat.CE SA FAC?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti legi niste bidoane de tine cu un snur, si le lasi in voie. Asa sigur atragi atentie.
Doar glumeam, daca nu vrei sa vorbesti cu nimeni, nu te va considera cineva cel mai bun prieten.

| bobbyjah a răspuns:

Nu conteaza daca esti popular sau nu, trebuie sa iti rezolvi probleme tale nu sa-ti pese de ce cred altii.Lipsa ta de siguranta, aste e cheia.nu trebuie sa ne potrivim in anumite arhetipuri, tu trebuie sa fii tu.Si ce daca nu ai prieteni? relaxeaza-te, iesi afara, asculta muzica.Ca sa te simti bine in pielea ta nu ai nevoie de altii. Daca vei incepe prin a te iubi pe tine insuti, vor veni si altii. Oamenii sunt atrasi de siguranta.

| Tedu a răspuns:

Pai nu dispera incerca sa fi mai deschis iesi cu prieteni tai mai des incearca sa ii cunosti mai bine si eu am/am avut cativa prieteni falsi am suferit dar pe parcurs am cunoscut oameni buni ca s-au dovedit a fi prieteni adevarati am fost deschisa glumeam radeam vorbeam cu ei si acum am prieteni adevarati. Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita?

| Alexiiis a răspuns:

Buna..cred ca ar trebui sa iti invingi teama de societate..sa incepi sa iesi, sa incerci sa socializezi cu cei din jurul tau, nu cred ca stand in casa o sa devii popular si o sa iti faci prieteni! Bafta!