| Goddessss a întrebat:

Întrebare pentru băieți.
Ce însemna pentru voi, fata perfecta?
Ce trăsături le găsiți cele mai atractive și care va dau pe spate la prima vedere?
Când zic trăsături, mă refer si la cele fizice și la cele morale.
Exemple: par blond, ochi căprui, fund bombat, înaltă, inteligenta, sinceră etc.
Aș prefera dacă le-ați enumera pe cele fizice mai mult. Pe cele morale cu toții le cam știm.
Mersi de opinii...

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Buna,

Pe mine ma atrag ochii si si simplitatea unei fete/femei. Daca nu e foarte machiata si e imbracata cu gust (nu de firma) are toate sansele sa ma atraga.
In acelasi timp e studiat ca baietii/barbatii se uita la fundul fetelor si e adevarat sau in cazul meu. Nu trebuie sa fie bombat si sa vezi foarte multe prin el. Acelea mi-e nu-mi plac deoarece imi place sa descopar ce e dincolo. Sa imi pun imaginatia. De aceea spuneam modul de imbracare si simplitatea conteaza la mine.
Moral e greu daca o vezi doar pe strada dar poti vedea gesturile fetei pe strada. Daca se intalneste cu cineva, daca zambese inapoi cand ii oferi un zambet, daca se uita acru la tine etc.
Daca reusesc sa comunic cauta sa aiba o cultura generala, sa stie ce isi doreste de la viata si sa aiba pasiuni mai mult decat haine, masini, casa, familie si copii. Imi place sa vad ca nu si-a pierdut pasiunile cu care a crescut.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand nu noi alegem cea ne atrage si e ceva involuntar, asa ca nu stiu ce ma atrage, stai sa caut pe google sa vad ce ma atrage involuntar

http://imgur.com/a/fslPpVP

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu sunt impartite pe categorii laughing
Cand cineva este atras de altcineva, este din cauza ca... nu stie nici el. O sa ii enumere fetei respective trasaturile fizice care il atrag (pe baiat). Nu ceea ce iti doresti este si ceea ce iti trebuie. Dupa ce se cunosc mai bine cele doua persoane si realizeaza ca este persoana care il atrage intr-un mod inexplicabil, incepi sa iti placa lucrurile legate de persoana respectiva chiar daca la inceput nu ti-au placut.

Deci... ce as putea sa spun. Ochi rotunzi, gura normala, nas normal, urechi (pot sa si lipseasca urechile daca e)...

| cristian200313 a răspuns:

Eu sincer nu aleg ceea ce ma atrage, cii ceea ce iubesc, nu ma intereseaza daca are un fund bombat, chiar si tate, conteaza frumusetea, comportamentului si sufletul bun. De ce nu?