| DaNuT3z a întrebat:

Salut,intrebarea mea este de ce nu ma ingras si ce ar trebui sa mananc intr-o zi.Detalii:Am 13ani, inaltime:1.70+. Chiar mi-ar trebui cateva kg in plus, sunt destul de slab am 42kg, si vreau sa arat mai bine, mi s-a spus ca trebuie sa ma ingras de la multi oameni.Va rog spuneti-mi orice (alimentele care trebuiesc consumate). Multumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Mananca mult si bine,consistent. Mananca mult paine,mancare fast-food,bea multe sucuri acidulate[de preferat cocacola],mananca ciocolate, batoane pe baza de ciocolata, carne de porc. Dar cel mai bine ar fi sa consulti un nutritionist, el va stii cel mai bine ce sa-ti recomande sa mananci. El va stii cum sa te ingrasi oarecum sanatos, sa nu te capeti cine stie ce probleme nedorite.
*-*

6 răspunsuri:
| bucurteodora a răspuns:

Nu poti sa te ingrasi pentru ca esti un prostlaughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te ingrasi atunci mananca zilnic mancare nesanatoasa(gen: Shaorma), pana cand ajungi la greutatea dorita. Succes.

| Adelina9990 a răspuns:

Si eu am aceeasi varsta dar 43 de kg. Deci poate este ceva normal. Daca vrei neaparat sa pui ceva pe tine[kg] trebuie sa mananci multa ciocolata dar sa nu exagerezi. dar mereu trebuie sa te gandesti ca multi si-ar dori un corp ca al tau. Dar cel mai bine ar fi sa consumi dulciuri si carne[de preferat alimente cu grasime]. Sper ca te-am ajutat.

| Anyta98 a răspuns:

Pai... :-? Manaca multa paine, dulciuri (cu grija sa nu faci diabet :)) ), alimente prajite, mezeluri si cartofi fierti, prajiti sau piure (ingrasa oricum ar fi preparati). Uite aici http://www.ziare.com/......sa-1103940 Sper ca te-am ajutat :D Funditssa?