| CowboyxD a întrebat:

Intrebarea mea rasuna asa. Am 16 ani si 2 luni inaltimea 1.82m-1.84m. De la un timp incoace nu prea am vazut sa prea cresc adica cresc dar mai putin.Cum credeti o sa ajung pina la 1.86m?

3 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

Cat ai la inaltime?!
Mai vrei sa ajungi la 1.86 m?!
Si ai doar 16 ani?
Ideea e ca, ai o inaltime foarte mare pentru varsta ta, si normal, cresti pana la 18 ani daca nu si mai mult.
Cresterea nu se observa decat dupa un interval mare de timp, intr-o luna cresti 1cm sau 2cm.
Deci e normal sa nu prea observi cresterea daca te masori zilnic.

| CowboyxD explică (pentru apalipis):

Cind mam masurat in septembrie aveam 1.78-1.79.Acum am 1.82-1.83m. E ceva normal?

| takoda171 a răspuns:

La 15 ani cat aveai? S-ar putea sa ai un fus de crestere, barbatii pot creste maxim pana la 20 si ceva de ani happy
Ce inaltime au parintii tai?