| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut la 16 ani te mai poti considera copil? sau esti adolescent/a in toata firea?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Esti adolescent pana la 18 ani!

| Violleta2022 a răspuns:

De la 16 ani incepe adolescenta.
Om in toata firea esti de la 20 de ani!

| Nemessys a răspuns:

Dintr-un anumit punct ce vedere, nu mai esti copil, deoarece ai trecut si de copilarie(0-10/11 ani) si de pubertate (10/11-14/15 ani)

Din alt punct de vedere, da, deoarece esti inca minora. happy Adica. nu stiu, mie mi se pare ciudat sa-i zici la unu de 16 ani :,, ma copile" Suna cam ciuadt.

Si din punct de vedere al mentalitatii. Aici depinde de la persoana la persoana... Adica depinde cat de matura esti la minte. happy Eu pot sa zic ca nu mai sunt copil cand vine vorba de asta. Sunt prea matur in comparatie cu altii de varsta mea.

| StiflersMom a răspuns:

Ti-a venit ciclul? Daca da esti adolescenta!