| anonim_4396 a întrebat:

Salut, la mine in școală ii un ochelarist. Și până acum câteva zile era cel mai pașnic. Acum e foarte tupeist. Și mie nu-mi plac tupeiștii, îmi vine mereu să ii dau una să mă țină toată viața lui minte (dar zic că poate ii sparg ochelarii sau mă spune dirigentului, că na el are tupeu dar când e vb de bătaie ii spune dirigentului) ce ziceți merita o bătaie sau nu? Mă abțin cu greu sa nu ii rup o coasta

13 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Dacă te consideri educat si cu cei 7 ani de acasa, il vei ignora. Nu inteleg ce au persoanele care poarta ochelari? Din cate vad si tu esti "tupeist" iar bataia nu te face mai barbat..sau asta e pentru a te ridica in ochii celorlalți, mai intai schimba-te tu apoi ai pretentia de la cei din jur.

| costincodrin a răspuns (pentru RaAlexandra):

Eu nu am nimic cu ei (chiar cunosc multe persoane cu ochelari, și îs prieteni cu ei) cum sa fiiu eu tupeist? Eu am întrebat ce pot face, că tot comentează la toți, dar daca l-ar lovi cineva nu ia-r conveni. Nu ai cum să îl ignori când se baga singur in vorbă cu tine și comentează ca un prost la tot ce zici.

| suntserios a răspuns (pentru costincodrin):

Ce smardoi cocalar ești.

| costincodrin a răspuns (pentru suntserios):

Ești disperat de viață mă? Ce ți-am făcut eu? Cică "userul anului 2014" poate că ai tu 35-40 de ani, dar se vede că nu te duce bibilica aia deloc. Exact de vb. fix de nebuni ca voi mai sunt locuri la nebuni

| anonim_4396 explică (pentru costincodrin):

In dinti nu in coaste daca esti baiat

| suntserios a răspuns (pentru costincodrin):

"Mă abțin cu greu sa nu ii rup o coasta"
"îmi vine mereu să ii dau una să mă țină toată viața lui minte"
"ce ziceți merita o bătaie sau nu?"

Smardoi needucat.

| costincodrin a răspuns (pentru suntserios):

Ușor e sa comentezi cand nu știi cu adevărat ce se întâmplă. Greu e când te gândești mai clar și liber.winking

| costincodrin a răspuns (pentru anonim_4396):

Dinți? Aia care nu prea ii are, crezi că nu și-a mai luat bătaie laughing

| anonim_4396 explică (pentru costincodrin):

Atunci sparge i ochelarii

| suntserios a răspuns (pentru costincodrin):

Ce se intampla cu adevarat?
Ti a amenintat familia?
A sarit la tine la bataie si esti obligat sa te aperi?
A agresat fizic alti colegi care nu se puteau apara?

Din intrebarea ta reise ca vrei sa il bati ca poarta ochelari si vorbește mult.

Smardoi needucat.

| costincodrin a răspuns (pentru suntserios):

rolling on the floor) daca tu ai înțeles asta nu știu cum ai facut, daca era de asta il băteam de mult, că p#la mea suntem de 8-9 ani in aceeași clasă. Am zis că se baga in vorbă fara sa vb cu el și tot el comentează aiurea și plus de asta este ia de mai mulți care nu au nicio treabă cu el.

| anonim_4396 explică (pentru costincodrin):

Şi trebuie să-l iei la bătaie pentru asta?
Dacă tu şi ceilalţi colegi ai tăi aţi şti ce şi cum să îi spuneţi, i-aţi închide gura, dar na, mai simplu e să sari la bătaie că pentru asta nu trebuie să gândeşti prea mult.E mai uşor
să dai cu pumnul decât să-ţi foloseşti creierul.

| suntserios a răspuns (pentru costincodrin):

Exact, vrei sa il iei la bataie ca vorbeste mult si pentru ca poata ochelari. Altfel nu foloseai cuvantul ochelarist in prima fraza.

Smardoi needucat