| Katalinn699 a întrebat:

Salut la toti, am o problema in zona genitala.Am niste pete roșii destul de mari si se tot lungesc si ma scarpina foarte tare, știți cumva creme sau ar trebui sa ma duc la doctor? P:S nu am avut parte de un act sexual

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui totuși să mergi la medic.

| DorelExpertu a răspuns:

Ideal, ar fi sa mergi la medic.
Dar stiu de ce nu vrei sa mergi.
Incearca cu biazol, ar trebui sa te ajute.

| CosminCD a răspuns:

Poate ai fost pe la piscina sau pe undeva si ai luat o ciuperca. Am avut si eu in trecut exact ca tine. Faza e ca a trebuit sa ma duc la medic. Dar... poti s-o rezolvi si acasa. Exista un unguent foarte bun se numeste fluocinolon. Aplici alifia si astepti sa intre in piele. Daca aplici o data pe zi, in cateva zile iti trece. Ceea ce ai tu e o ciuperca care se prinde usor, mai ales din piscine sau locuri comune. Sper ca te-am ajutat!

| Rrrtttytygds a răspuns:

Sfătul meu e ca ar Trebui sa alegi varianta cu doctorul deși poate e una mai rușinoasă. E mai bine sa Îți dea el o părere, una corecta și o cremă potrivita. Altfel ai putea înrăutăți situația