| Maryus3345664 a întrebat:

M-am despărțit de iubita mea acum ceva timp și a început sa-mi placa de colega ei. Idee e ca fata i-a spus fostei mele: "după ce se desparte de tine o sa ma caute pe mine" și nu știu ce sa fac.
Îmi puteți da un sfat? Fără hate va rog

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

I-a spus asta pentru că a considerat că tu vei încerca s-o faci geloasă ori s-o pedepsești pe fosta cuplându-te cu colega ei. Se așteaptă la acest lucru, știi tu de ce, are legătură probabil cu modul în care v-ați despărțit.
Ți-o fi plăcând ție de ea dar nu te va crede că n-ai motive ascunse. Ori renunți la idee ori mai lași să treacă un timp.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-ti cauti alta fata, e totala lipsa de bun simt sa te dai la prietenele si apropiatele ei, e o regula de bun-simt nescrisa dar valabil generala.

| Thecurious a răspuns:

Cred ca te vei pune intr-o situatie penibila, daca vei incerca sa o cutezi pe prietena ei.
Din ce i-a spus fostei tale iubite, rezulta ca sunt extrem de apropiate, impartasindu-si reciproc experiente intime.
Este posibil ca noua ta aleasa sa te " transforme " intr-o "jucarie ", pe seama careia se va distra ea impreuna, cu prietena ei-fosta ta iubire.
Este doar o parere personala.
P.S.
Ar fi bine sa apelezi la utilizatori TPU mai experimentati (mai in varsta), dandu-le mai multe detalii despre aceasta conjunctura, delicata, in care te afli.

| Thecurious a răspuns (pentru Thecurious):

Cred ca virgula dintre "impreuna " si "cu" e nepotrivita.
Scuze pentru ea. Uneori nu mai tin cont de ele.