| aanonimaa a întrebat:

Ma adresez fetelor cu privinta la tenul gras/mixt/acneic.
Fetelor, ce pasi de curatare urmati? Ce produse folositi? Si, mai ales, cum scapati de acnee?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| fashiongirl97 a răspuns:

Este important sa te demachezi in fiecare seara,sa iti cumperi o crema de zi potrivita pentru tenul gras sau mixt, si odata la doua saptamani eu imi fac o baie de abur apoi extrag cosurile, imi fac un gomaj si aplic o crema hidratanta.in general e bine sa nu iti atingi fata in timpul zilei pentru ca nu faci decat sa iti pui toata murdaria pe fata. daca ai un ten acneic ar fi bine totusi sa consulti un dermatolog care iti v-a spune exact care e tretamentul potrivit, sau o cosmeticiana.

| oupsydoupsy a răspuns:

Herbalife.baneocin dupa ce fac peeling in loc de crema din set da acum ma duc la dermatolog sa imi recomande ceva si asa ar trebui sa faci si tu. Poate fi ceva mai grav in spatele acneei. Succes

| abisiniana a răspuns:

Poti folosi zynerithappy

| aanonimaa explică:

Am fost si la derm.degeaba.vreau sa urmez pasii aia seara de demachiere. da ce produse sa folosesc?sad