| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie destul de delicata. Imi place de o tipa de la mine din clasa, am vorbit cu ea despre asta si pana la urma m-am "combinat" cu ea. Problema e urmatoarea. Colega ei de banca e moarta dupa mine (ea nu stie ca eu sunt impreuna cu colega ei de banca) si astazi, am mers cu ea cu taxi si mi-a zis ca ma place si ca i-ar face mare placere sa vorbeasca cu mine. Acum ideea e urmatoarea : cele 2 sunt cele mai bune prietene (se cunosc de la gradinita) si pana la urma tot o sa trebuiasca sa afle ca stau cu colega ei de banca, iar daca o s-o refuz ele doua o sa se certe si nu vreau sa creez un conflict intre ele. Ce ar trebui sa fac?

Merci anticipat.

4 răspunsuri:
| Brainstorming a răspuns:

Dacă nu au vorbit despre tine probabil că nu sunt cele mai bune prietene.
E posibil însă ca fata din taxi să ştie că eşti combinat cu colega ei dar poate că tocmai asta o atrage la tine. Ceea ce înseamnă că cele două sunt mai repede rivale. Părerea mea este că ar trebui să vorbeşti cu prietena ta şi să afli sigur cum stă situaţia.

| neutrino a răspuns:

Nu o refuza nici pe ea.

| SkyPilot a răspuns:

Ramai cu cea cu care esti, spune-i ce s-a intamplat si explica-i ca tu vrei sa fii cu ea. Spune-i colegei de banca adevarul. Deja esti intr-o situatie dificila pentru ca nu ai refuzat-o clar pe a doua. Nu au de ce sa se certe, alegera este a ta.

Răspuns utilizator avertizat