| Ghshsg a întrebat:

Salut, mă confrunt cu o problemă foarte ciudată, în viziunea mea. Am terminat clasa a 12-a, am dat bacalaureatul și acum sunt în vacanța de vară. De ceva timp nu mai am o motivație în a face ceva, nu mă mai bucură nimic, nici ieșirile cu prietenii, nici privitul serialelor, nu pot face nimic absolut. Tot ce vreau este să stau în pat și să dorm. Nu mai am o dorință în a face ceva, la fel cum aveam înainte. Sunt tristă mereu, depresivă, chiar dacă aproape 3 luni sunt pe antidepresante (din cauza stresului înainte de bacalaureat). Toată viața mea s-a schimbat într-un fel și mi-e frică de senzația asta, parcă nu mai sunt eu, nu mă mai recunosc. Îmi vine să plâng, simt cum îmi trece viața fără nici un motiv, fără nici o fericire. vă rog dați-mi un sfat cum să scap din starea aceasta!

1 răspuns:
| Gândesclarece a răspuns:

Ieși din zona ta de confort, d aia ești și deprimata că stai numai în casa, iesi afara, fa sport găsește ceva ce îți place.