| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mă deranjează faptul că nu am "curaj" să fac contact vizual cu fetele, din această cauză nu pot vedea dacă se uită la mine; de obicei când o fată este lângă mine nu mă comport în mod natural... stiți cum pot rezolva? sad

Răspuns Apreciat de Editori
| Iunicu a răspuns:

Este foarte complicat de dat un sfat in situația ta.
Îndrăznește mai mult.
Mai sus o fată întreabă cum sa facă pentru că băiatul pe care îl place se comportă ca un timid. Comunică cu ea numai prin mesaje.
Pregătește-te din timp cu subiecte de conversație.
Citește știrile, caută subiecte la rubrica curiozități.
Dezvoltă o discuție și cu argumentele și părerea ta despre subiect.
Neapărat infrunta-ti teama. Privește hotărât în ochii ei.
Mai este un truc care funcționează dacă îți faci curaj.
Când sunteți singuri, mărturisește stangacia și timiditatea ta in relațiile cu ele.
Majoritatea fetelor tind sa devină protectoare cu fâstâciții.
Când eram adolescent, am cucerit câteva fete cu stigmatul meu de virgin, și crede-mă, am fost virgin de mai multe ori. Înțelegi?
De ce sa nu faci din timiditatea ta o armă?

2 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Iti iei niste calmante dupa tine sau daca nu merge, dai pe gat 10 paharele de tuica! Serios, ce naiba as putea sa-ti spun in afara de "Nu mai fii timid"?

| MariaQuenn27 a răspuns:

Păi, ar trebui sa te prefaci că nu este nimeni langa tine. Vorbește cu o fata de parcă ar fi un băiat.