| alexarosu a întrebat:

Ma numesc Alexa si am 14 ani. Ideea e ca acum vreo jumătate de ora i-am scris tipului de care imi placea și am descoperit ca e o persoană foarte neagreabila. I-am scris: "Hey ce faci?"
Și el mi-a scris:
"? Xdd Bună și ție."
Până aici totul bine. La nici 10 secunde primesc un mesaj de la el:
"Spune-i prietenei tale sa nu mai dea mesaj in numele tău, merci."
Eu eram like wtf. I-am scris:
"Cee? Sunt eu, Ti-am scris pentru ca ma plictiseam"
El imi zice: a, atunci ciao.
(Am uitat sa precizez ca eu stau în Ungaria de 4 ani. M-am mutat aici de la București. Nu sunt unguroaică, dar am învățat limba).
L-am întrebat: Asa se face aici în Ungaria?
El mi-a zis: despre ce vorbesti?
Eu: oamenii iti ciordesc telefonul si scriu necunoscuții lor? Ma rog...
Și acum vine partea naspa
El: "Ce mai vrei? "
Eu: "dfk nimic. Am încercat să fiu prietenoasa, de ce esti asa?"
El: A... Cu heyul? Merci"
Și mi-a trimis inimioara și apoi a șters-o.
Nu i-am raspuns pentru ca nu știam ce și mi se părea ușor cringe reacția lui. Practic ma gandeam ce sa ii scriu... La un minut imi mai scrie (picătura care a umplu paharul)
El: Chiar mi-ai scris doar ca sa imi zici chestiile astea "multe"?

Deci i-am dat cu seen instant. Chiar mi se pare nesimțit și mi s-a luat de tot de el. Adică reacționezi la un " Hey ce faci?" in orice fel dar nu asa.
Problema e ca eu stau intr-un orășel mic și avem șansa să ne întâlnim din greseala, mai ales ca e foarte bun prieten cu una dintre cele mai bune prietene ale mele... Nu stiu ce sa fac. Sa il las cu seen sau sa ii rapsund? Sincer nu prea vreau sa ii raspund, dar nici mie nu imi place sa mi se dea cu seen și stiti ce se zice: Ce unuia nu-i face, altuia nu ii place...

Răspuns Câştigător
| Rd79 a răspuns:

In general, daca cineva nu vrea sa vorbeasca cu tine, nu o sa reusesti sa faci nimic in privinta asta. Mai bine il lasi in pace, nu-l mai bagi in seama, si gasesti un alt baiat de care sa-ti placa happy

| alexarosu explică (pentru Rd79):

L-am lăsat în pace și mi-a scris... Nu mai inteleg nimic?

| Rd79 a răspuns (pentru alexarosu):

Ce ti-a scris?

| alexarosu explică (pentru Rd79):

Mi-a dat un Snapchat cu faptul că e la tatăl lui (care e vecinul meu de vizavi) și mi-a zis ca poate saptamana viitoare când vine din nou ne vedem. Și I'm like wtf, tipul asta e bipolar. Apoi am avut o conversație normala, casual...

| Rd79 a răspuns (pentru alexarosu):

Pai si in conditiile astea, mai vrei sa vorbesti cu el?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da e nesimtit si fitos, laughing)) Ce specimen frate

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îți pierzi timpul cu el.
Nu vrea să vorbească cu tine, e destul de evident.
Caută pe altcineva.

| ywar a răspuns:

Discutie total idioata si seaca, specifica voua! Gen, gen!

| alexarosu explică (pentru ywar):

Eu am încercat să fac conversație nu e vina mea ca el a reacționat asa

| Mynameis93 a răspuns:

Lasă-l în pace, e clar că nu vrea prieteni noi.

| Andreilsm a răspuns:

Nu ai de ce sa ii răspunzi unui nesimțit că el. Lasă l in seen și nu i mai răspunde