| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ma numesc Edi si abia ce am trecut in clasa a IX-a.Am avut media de admitere 9, 10 si am intrat intr-un liceu bun, însa ma asteptam sa intru in altul. Acum vreau sa ma mut in alt liceu (dupa primul semestru sau dupa primul an), dar nu stiu care este procedura si as vrea sa imi ziceti care sunt conditile de transfer.

Răspuns Câştigător
| mbsg1335 a răspuns:

Anul acesta au fost multi nemultumiti de liceul/clasa in care au ajuns, deci multi vor incerca sa se transefere.Luand in considerare ca anul scolar sta sub semnul intrebarii din cauza coronavirusului, nu cred ca se vor suplimenta locurile, iar majoritatea sunt deja ocupate.Sa nu mai mentionam ca sunte peste 1000 de copii nerepartizati in Bucuresti si au mai ramas doar 32 de locuri libere, la licee nu tocmai bune. Daca esti la un liceu bun, eu iti recomand sa stai acolo.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile sunt posibile numai la inceput de an scolar si numai in anumite conditii, impuse de Ministerul invatamantului.
Daca liceul unde ai dorit sa intrii are deja locurile ocupate, transferul nu se poate face.