| RGeorge a întrebat:

Salut, ma numesc George, am 14 ani
Vreau sa am o prietena.

Bine, deja am găsit o fată draguță, am înțeles ca mie îmi place de ea și ea de mine.
Doar ca am o problema, nu știu ce sa vorbesc cu ea, când ma primblu cu ea, nu găsesc ce să vorbesc cu ea. Nu am o tema. Va rog dați-mi niște propuneri cum sa vorbesc la infinit cu ea, dintr-o temă sa ajung la alta.
Mulțumesc
P.S vreau sa ca nu vreau o relatie prea serioasa...

Răspuns Câştigător
| StevenMetalhead a răspuns:

George, nu ai nevoie să vorbești la infinit cu ea. Cel mai important este să alegi teme de discuții, de exemplu eu într-o zi mi-a notat în telefon despre ce să vb cu o fată și s-a ajuns la ceea că noi comunicam până în noapte, iar apoi am realizat faptul că nici 40% din ceea ce mi-am scris nu am vorbit. Așa că improvizează, fii tu însuți și leagă-te și tu de ceva. Încearcă să-ți notezi, poate te-ar ajuta. Succese!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

George draga, subiectele sunt nelimitate, de la obiectul preferat la scoala, la ce-ti place in natura, ce muzica-ti place, ce masina sau bicicleta samd.

| RainmakerX a răspuns:

Cred ca ai fost cam dur cu el.
Trebuia sa-i vezi pe aia care fumau iarba pe la 12-15 ani.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

E cam devreme totuși, la 14 ani ce relație ai putea avea? mai bine mai așteaptă puțin, o sa ai timp destul pe toată perioada liceului.

| wpetterssone a răspuns:

Găsiți-vă o activitate comună, cel puțin.