| Corjos_Matei_1993 a întrebat:

Salut, ma numesc Matei, si de cand m-am mutat la o noua scoala m-am apropiat foarte tare de o fata si nu sunt sigur daca suntem impreuna, ar fi o idee buna sa o intreb?

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Pai daca te-ai apropiat de o fata nu inseamna ca sunteti impreuna. Inseamna ca intre voi s-a creat o legatura de prietenie. Daca vrei sa fii cu ea du-te la ea si spune-i ce simti, spune-i ca iti place de ea si propune-i sa fiti impreuna. Daca si ea te place te va accepta daca nu asta e, macar ai incercat. Mai sunt si alte fete.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce inseamn te-ai apropiat ca daca vorbiti si asa nu inseamna nimic. laughing Ai sarutat-o? Va tineti in brate? cum se manifesta `apropierea` asta?

| sierra1 a răspuns:

"m-am apropiat foarte tare de o fata si nu sunt sigur daca suntem impreuna"

- cum ar suna s-o intrebi "auzi, noi suntem împreună?"
- deci poate mai bine o chemi la un suc/inghetată/film/kfc...
-

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Poate ea te considera doar un amic, având în vedere că ești nou nu cred că te cunoaște așa bine nu și-a format o părere despre tine inca, daca vrei sa te placa fii amuzant, glumeț și politicos.