| Dorel11111 a întrebat:

Ma pregatesc pentru banchetul de sfarsit de clasa a 8-a. Am invitat o prietena (atentie - o prietena foarte buna, nu o iubita). As vrea sa stiu ce ar fi mai bine sa fac?
Ma voi duce sa o iau de acasa, este un lucru rau daca nu ne asortam vestimentatia?
Si inca ceva f important pentru mine, daca merg cu ea la brat, care ar trebui sa fie pozitia mainii mele? Sa tin mana in buzunar nu cred ca este "elegant".
Nu stiu nici sa dansez si nu as vrea nici sa stau toata petrecerea pe un scaun, am emotii mari chiar daca mai sunt cateva saptamani dar nu as vrea sa regret mai tarziu ca nu m-am distrat.
As vrea cat mai multe sfaturi cu privire la comportament si cum ar trebui sa ma comport cu partenera mea. Ma gandesc ca atunci cand o iau de acasa sa ii cumpar ceva. Ce credeti ca as putea sa ii cumpar?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asortarea nu cred deloc ca este o problema. Desigur ca trebuie sa mergi cu ea la brat.
La dans, sigur va fi si ceva muzica populara, acolo o inviti si vaalaturati in hora si nu ai probleme, sau dansezi doar cu ea, populara e foarte usoara. Daca iti faci griji, poti cauta pe internet videoclipuri cu dans popular, dar pasii sunt foarte usori si ii prinzi din mers. Apoi, presupun ca va fi si muzica moderna, mai ritmata, de discoteca. Acolo toti se misca dupa bunul plac, nu este o regula prestabilita, un stil de dans, asadar poti sa te misti, sa sari, cum vrei tu ca nimeni nu are dreptul sa rada din moment ce nu e un tip efectiv de dans. O intrebi daca ar vrea sa vina la dans si mergeti sa dansati.
Daca ii cumperi ceva cand mergi la ea acasa ar putea sa creada ca iti place de ea, ca de o iubita. Dar nu pot spune asta in mod sigur pentru ca nu stiu cum va purtati voi unul cu altul. Din moment ce ai emotii fata de ea, o vezi si ca pe o posibila iubita, de ar fi doar o prietena, nu ti-ai face atatea griji. Asadar, daca ii dai un cadou ii va trece prin minte faptul ca iti place de ea. Ii poti da un trandafir, sa zicem... sau, ai putea sa ii dai o batista cand sunteti la banchet, pe motiv ca -e mai bine sa o aiba la ea, nu se stie cand vaavea nevoie. Ceva simbolic dar de efect.

| Dorel11111 explică (pentru anonim_4396):

Da. Imi place de ea si cred ca invitatia la banchet e un motiv in plus sa ma apropii mai mult de ea.

| d33a15 a răspuns:

Prietena ta te cunoaste, stie cum esti tu in general, fi tu insuti cu ea, si totul vine de la sinewinking

| Adelina1998B a răspuns:

Pai, ma gandesc ca te imbrai intr'un costum negru nu? sau pantaloni negrii si cu o camasa alba, nu te stresa de asortatie, o sa fie bine. si da, ar fi frumos sa mergi si sa o intampini de acasa, nu cred ca trebuie sa ii cumperi nimic pentru ca nu ii iubita ta. in caz de orice un trandafir rosu ar fi cel mai frumos cadou, sau galben care simbolozeaza prietenia. nu sunt sigura ca galben dar te interesezi tu, despre pozitie. deci : bratul stang il ridic usor sa fie la egal cu umerii, fata in fata cu pieptul iar dupa partea de la cot in jos o indoi spre tine ca fata sa poata sa te tina de brat. Sper ca ai inteles. iar restul va veni de la sine. App : ai grija de ea ca poate sa se lege foarte multi de ea la banchet sau mai stiu eu ce prostii, ai grija de ea. Succeswinking

| Dorel11111 explică (pentru Adelina1998B):

Multumesc mult de raspuns. in legatura cu dansul ce pot face? am spus mai sus ca nu stiu sa dansez si nu as vrea sa stau pe scaun toata petrecerea. in orice caz, trebuie sa dansez mai mult cu ea? sa petrec timpul acolo mai mult cu ea? ma gandesc ca la inceput vom face poze si ea va merge la celelalte colege.

| Adelina1998B a răspuns (pentru Dorel11111):

Pai, eu zic sa nu fortezi lucrurile, sa nu se simta sufocata. in legatura cu dansul, pai cand ii cv mai lent invit'o la dans si fa pasi micuti stanga dreapta si fa'i o pirueta, las'o pe spate si tot asa :*.