| MDSanonim a întrebat:

Salut,ma voi ingrasa adica sa fac burta daca mananc in fiecare zi cate un protein bar,gen dimineata la scoala sa mananc cate unul? Marca pe care o folosesc se numeste pro-nutrition bar.Din ce-am auzit este ca mi se vor marii muschii, ca o sa fie un boost(nu steroizi).Imi puteti zice daca este bine ce fac? oarecum cu Pro si Contra?

1 răspuns:
| timiHash a răspuns:

Salut. 1.Nu te vei ingrasa de la batoanele proteice. Ele sunt menite sa fie mai mult o gustare sau o "mini masa". 2. NU ITI VOR MARI MUSCHII! Daca vrei muschi, fugi la sala. 2 ore pe zi, 3 zile pe saptamana si vei vedea rezultatele intr-o luna daca faci exercitiile cum trebuie si numarul de repetari corespunzator. Deci, sfatul meu este sa te apuci de sala si sa mananci multa carne (pui, vita, peste), orez si legume la greu.O sa faci muschi si fara steroizi. Batoanele alea sunt bune inainte sau dupa sala. Bafta!